Latvijas studentu apvienība

RTU prezentē pētījumu par multikulturālu vidi Latvijas augstskolās

2014. gada 28. maijā – Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments (RTU SP) prezentējis pētījuma «Latvijā studējošo saliedētības veicināšana un ārzemju studentu diskriminēšanas mazināšana» rezultātus, parādot, ka tikai 2% ārvalstu studentu vēlas palikt Latvijā pēc studiju beigām.

Otrdien, 27. maijā, pētījuma rezultātiem veltītajā preses konferencē piedalījās un diskutēja Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Andis Geižāns, RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis, projekta vadītājs Juris Iljins, RTU SP prezidente Ilva Grigorjeva, SIA «GfK Custom Research Baltic» projektu vadītāja/kvalitatīvo pētījumu konsultante Ieva Kārkliņa un RTU students no Uzbekistānas Alisher Mirzaev.

Pētījums parāda, ka Latvijas augstākā izglītības līmenis tiek pozitīvi vērtēta gan no vietējiem, gan ārvalstu studentiem, tomēr sabiedrības attieksme un ikdienas dzīve Rīgā ārzemju studentus attur no palikšanas Latvijā. Pētījumā gan vietējie, gan ārvalstu studenti uzsvēruši, lai uzlabotu izglītības kvalitāti un nodrošinātu labāku integrāciju, vietējiem un ārvalstu studentiem lekcijas jānotiek kopā.

Ar pētījuma rezultātiem var iepazīties RTU SP mājaslapā: http://www.rtusp.lv/ssvl.
Projekta «Latvijā studējošo saliedētības veicināšana un ārzemju studentu diskriminēšanas mazināšana» mērķis ir mazināt diskrimināciju un aizspriedumus Latvijas studentu vidū pret studentiem ar krasi atšķirīgiem reliģiskiem uzskatiem, kultūras paražām un dzīves uztveres īpatnībām, kā arī veicināt šo, pamatā ārpus Eiropas esošo valstu, studentu līdzdalību Latvijas studentu organizācijās.

Pētījumu organizē RTU SP, finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Latvija. Projekta partneri ir Latvijas Studentu apvienība un Kultūras ministrija. Pētījuma konsultants – SIA «GfK Custom Research Baltic».

Informatīvās mājaslapas: http://www.sif.lv/, http://eeagrants.lv/ un http://eeagrants.org/.

Papildu informācija:
Danuta Jasmane,
Projekta sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 29103079
E-pasts: danuta.jasmane@rtusp.lv

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content