Latvijas studentu apvienība

RTU SP noslēdz projektu par Latvijas augstskolās studējošo integrāciju un saliedētību

Sestdien, 20. septembrī tiks noslēgts projekts „Latvijā studējošo saliedētības veicināšana un ārzemju studentu diskriminēšanas mazināšana”, kura ietvaros Latvijas Studentu apvienība un studentu organizācijas parakstīs memorandu par savstarpēju sadarbību Latvijā studējošo saliedētības veicināšanā, ārzemju studentu diskriminēšanas mazināšanā un to integrācijā Latvijas studentu kopienā.

Mediji un interesenti tiek aicināti apmeklēt projekta noslēgumu pasākumu, kas norisināsies 20. septembrī plkst. 15:00, Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4. Projekta noslēgumā runu teiks Juris Iljins, projekta vadītājs, kurš prezentēs kopējos projekta rezultātus; Vidzemes Augstskolas pārstāvis, kā arī Kirils Solovjovs, Latvijas Studentu apvienības prezidents.

Juris Iljins ir gandarīts par kopējā projekta rezultātiem, uzsverot: “Projekta ietvaros mēs ne tikai spējām veikt apjomīgāko līdz šim veikto pētījumu par vietējo un ārzemju studentu vidi Latvijas augstskolās, bet arī diskusijas ietvaros ar nozares ekspertiem izkristalizējās gan augstskolu, gan valsts institūciju atbildības integrācijas veicināšanā. Ceram, ka memoranda parakstīšana starp augstskolu studentu pašpārvaldēm aizsāks jaunu attīstības virzienu, ko esam ieskicējuši projekta ietvaros izstrādātajās rekomendācijās.”

Projekta mērķis ir mazināt diskrimināciju un aizspriedumus Latvijas studentu vidū pret studentiem ar krasi atšķirīgiem reliģiskiem uzskatiem, kultūras paražām un dzīves uztveres īpatnībām, kā arī veicināt šo, pamatā ārpus Eiropas esošo valstu,  studentu līdzdalību Latvijas studentu organizācijās.

Projektu organizē biedrība „Rīgas Tehniskās universitātes Studentu Parlaments”. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Latvija. Projekta partneris ir Latvijas Studentu apvienība, sadarbības partneris – LR Kultūras ministrija.

Projekta informatīvā lapa: http://rtusp.rtu.lv/ssvl/. Informatīvās mājaslapas:http://www.sif.lv/http://eeagrants.lv/ un http://eeagrants.org/.

Papildinformācija:
Danuta Jasmane
Projekta sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: danuta.jasmane@rtusp.lv
Tālr.: + 371 29103079
@SSVL_projekts

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content