Latvijas studentu apvienība

Sabiedrībā pazīstami cilvēki aicina kļūt par darītājiem un pieteikties Iespējamā misijā

Vēl tikai līdz 1. martam augstskolu absolventi un profesionāļi tiek aicināti pieteikties programmā Iespējamā misija. Tā ir iespēja augt pašiem, īstenot pozitīvas pārmaiņas izglītībā un iedvesmot skolēnus mācīties, lai Latvijas nākamie 100 gadi kļūtu par gudrības gadiem. Pievienoties Iespējamās misijas rindām aicina aktieris Andris Keišs, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, fonda “Viegli” līdzdibinātāja Eva Ikstena, hokejists Miķelis Rēdlihs, interneta žurnāla Satori galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, režisors Dmitrijs Petrenko, AS “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis, Dakteri Klauni Dr. Sava un Dr. Koko un grupa Carnival Youth.

Video pieejami šeit.

“Lai gūtu piepildījumu, ir svarīgi ikdienā darīt darbu, kuram redzi jēgu gan šodien, gan paliekošas ietekmes nākotnē – šajā ziņā darbs Iespējamā misijā, iespējams, ir jēgpilnākais darbs, kādu varu iedomāties,” stāsta žurnāliste un fonda Viegli pārstāve Eva Ikstena. Savukārt aktieris Andris Keišs un populārā grupa “Carnival Youth” savā aicinājumā pieteikties Iespējamai misijai uzsver iedvesmojoša skolotāja nozīmi mācību procesā, norādot, ka skolotājs ir tas, kurš spēj modināt bērnā interesi un prieku par mācībām.

“Par Iespējamās misijas skolotājiem var kļūt tikai spējīgākie un motivētākie. Un pat tad darbs skolā, visticamāk, būs grūtākais, ko esi darījis. Taču, Tava līderības pieredze būs pārnesama uz jebkuru citu nozari. Ja Tu spēsi šo, tu spēsi jebko,” savā aicinājumā pieteikties Iespējamai misijai norāda Iespējamās misijas atbalstītājs, Swedbanka Valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.

Tikmēr kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs aicina programmā īpaši iesaistīties eksakto zinātņu studentus, norādot, ka: ”Liela daļa Latvijas skolēnu neuztver fiziku un matemātiku kā kaut ko skaistu un iedvesmojošu. Es ticu, ka daudzi no viņiem vienkārši vēl nav satikuši savu īsto skolotāju, kurš atklātu eksakto zinātņu skaistumu un vienkāršību.”

Iespējamās misijas dalībnieki divus gadus strādā par pilna laika skolotājiem un pasniedz savai izglītībai atbilstošus mācību priekšmetus kādā no Latvijas skolām. Līdztekus darbam skolā dalībnieki intensīvi mācās un saņem profesionālu atbalstu, lai attīstītu savas mācīšanas un līderības prasmes. Pēc programmas absolvēšanas liela daļa dalībnieku turpina darbu skolās vai veidojot savas izglītības iniciatīvas, bet daļa izmanto iegūtās prasmes citās nozarēs, ietekmējot izglītību kā aktīvi pilsoņi ar izpratni par izglītību. Tiem, kas nolemj turpināt darbu skolā, programmas absolvēšana sniedz šādas tiesības.

Pieteikties dalībai programmā var aizpildot pieteikšanās anketu vietnē piesakies.iespejamamisija.lv. Šeit arī atradīsi vairāk informācijas par nosacījumiem, atlases procesu un programmas gaitu.

Iespējamā misija ir 2008. gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – Swedbank, Lattelecom, Ideju partneru fonds – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content