Latvijas studentu apvienība

Saeima piešķir papildu līdzekļus augstākajai izglītībai

Apstiprinot nākamā gada budžetu un budžeta ietvaru nākamajiem trim gadiem, Saeima piešķīrusi papildu līdzekļus augstākajai izglītībai, trīs gadu periodā paredzot kopumā 906 750 eiro. Tādējādi tiek risināts Latvijas Studentu apvienības (LSA) iepriekš aktualizētais problēmjautājums par iztrūkstošo finansējumu augstākajai izglītībai saistībā ar darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likmju paaugstinājumu.

LSA bija vērsusies pie valdības un Saeimas deputātiem ar lūgumu rast papildu iztrūkstošo finansējumu augstākajai izglītībai, kas bija radies nodokļu reformas rezultātā saistībā ar darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likmju paaugstinājumu. LSA pauda bažas, ka varētu tikt samazināts valsts finansēto studiju vietu jeb budžeta vietu skaits, neturot pērnajā rudenī valdības sniegto solījumu to nemazināt, vai arī budžeta vietas varētu tikt pārvietotas no augstākiem studiju līmeņiem vai resursietilpīgām programmām uz tām, kas ir lētākas, līdzšinējo skaitu saglabājot, bet tik un tā radot negatīvas sekas augstākajai izglītībai. LSA viedoklis tika uzklausīts un ņemts vērā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, kā rezultātā deputāti atzina par pamatotām LSA aktualizētās bažas, un tika rasta iespēja paredzēt papildu finansējumu augstākajai izglītībai.

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi četrus priekšlikumus vidēja termiņa budžeta likumprojektam, un turpmākajiem trim gadiem augstākajai izglītībai papildus tiks piešķirti 906 750 EUR, no tiem 2018. gadā piešķirti Izglītības un zinātnes ministrijas budžetam – 187 392 eiro, Veselības ministrijas budžetam –  56 134 eiro, Zemkopības ministrijas budžetam – 30 730 eiro un Kultūras ministrijas budžetam – 27 994 eiro.

Balsojums par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020. gadam un par valsts budžetu 2018. gadam gaidāms 23. novembra pēcpusdienā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content