Latvijas studentu apvienība

Septembrī notikušas studentu ekspertu apmācības

Septembra pirmajā pusē norisinājušās studentu ekspertu apmācības, kurās teju 20 dalībnieki – gan pieredzējumi studenti eksperti, gan tādi, kuri pirmo reizi saskārās ar studiju kvalitātes vērtēšanu – ieguva zināšanas un prasmes, kas viņus sagatavoja dalībai studiju novērtēšanas vizītēs kā ekspertiem. Apmācības rīkoja Latvijas Studentu apvienība (LSA) kopā ar Augstākās Izglītības kvalitātes aģentūru (AIKA).

Apmācību pirmā daļa norisinājās tiešsaistē, kur gan pieredzējuši studenti eksperti, gan arī AIKA darbinieki sniedza dalībniekiem teorētiskās zināšanas par augstākās izglītības kvalitāti, akreditācijas procesu un citiem jautājumiem, kā arī dalījās ar savu pieredzi studenta eksperta lomā. Šo lekciju ieraksti ir un paliks pieejami jebkuram interesentam, tās var noskatīties LSA Youtube kanālā.

Savukārt 12. septembrī Latvijas Universitātes telpās notika apmācību praktiskā jeb klātienes daļa. Tajā notika praktiska darbošanās ar dokumentu izskatīšanu un padziļinātāku analīzi, kā arī kopīga secinājumu apspriešana. Praktiskās daļas dalībnieki saņēma LSA un AIKA sertifikātus, kuri sniegs priekšrocības, piesakoties novērtēšanas vizītēm turpmāk.

Tā kā šobrīd un vairākus turpmākos gadus būs nepieciešams liels skaits studentu ekspertu tā saucamā “akreditāciju viļņa” dēļ, interesentu izglītošana turpināsies. Plānots organizēt atkārtotas praktiskās apmācības – akreditācijas procesa izspēli. Tajās būs iespēja piedalīties gan šomēnes notikušo apmācību dalībniekiem, gan jebkura citam studējošajam, kurš vēlas gūt praktiskas iemaņas pirms pieteikšanās studenta eksperta statusā.

Ja esi ieinteresēts iesaistīties studiju kvalitātes novērtēšanas procedūrās, aicinām pieteikties studentu ekspertu tīklam, sūtot e-pastu uz studenti.eksperti@lsa.lv! Tādā veidā saņemsi informāciju gan par nākamajām apmācībām, gan iespējām pieteikties akreditācijas un licencēšanas vizītēm kā ekspertam vai novērotājam.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content