Latvijas studentu apvienība

Šodien gaidāma studentu un izglītības ministres tikšanās

Šodien plkst. 15.00 notiks studējošo interešu pārstāvju un izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas tikšanās, kuras laikā tiks prezentēts abu pušu viedoklis un uzdoti studentiem būtiskie jautājumi par vairākiem augstākajā izglītībā šobrīd aktuāliem jautājumiem. Tikšanos būs iespējams vērot arī tiešraidē Latvijas Studentu apvienības (LSA) Facebook lapā.

Tikšanos ierosināja rīkot LSA, jo studentu rīcībā nonākusi informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātām būtiskām pārmaiņām, kas nav apspriestas ar ministrijas sociālajiem partneriem. Viena no tām – IZM augstskolām piedāvātā iespēja jau nākamgad daļēji pāriet uz optimālajiem studiju izmaksu koeficientiem, tā nodrošinot augstāku vienai budžeta vietai piešķirto naudas summu, tomēr nemainot kopējo valsts piešķirtā finansējuma apmēru. Lai gan ministrijas sociālie partneri vairākkārt norādījuši, ka Latvijai būtu nepieciešams izvirzīt skaidru stratēģisko mērķi – veikt pāreju uz pilnībā valsts dotētu augstāko izglītību – piedāvātā ministrijas pieeja virzās tieši uz pretējo, pieejamību graujot.

Tāpat IZM aicina pārskatīt kritērijus uzņemšanai studijās valsts finansētajās budžeta vietās, nosakot augstākas prasības vidusskolu absolventiem – vidējo vērtējumu 7, bez nesekmīgiem vērtējumiem. Šādi kritēriji reflektantu uzņemšanai nebalstās datos – studējošo atbiruma iemesli Latvijā nav pētīti. Tāpat par priekšlikumu IZM nav diskutējusi ar nozari, tāpēc var apgalvot, ka šādu izmaiņu iespējamās sekas šobrīd nav paredzamas.

Tāpat tikšanās laikā tiks apspriests jautājums par šobrīd aktuālajām augstskolu pārvaldības modeļa izmaiņām, ko darba kārtībai rosināja pievienot IZM.

LSA cer, ka tikšanās būs produktīva un pavērs ceļu veiksmīgai sadarbībai ar ministri Šuplinsku. Lai pārmaiņas augstākajā izglītībā nestu gaidītos rezultātus, to plānošanā un ieviešanā nepieciešams iesaistīt nozares pārstāvjus. Arī studenti ir pierādījuši sevi kā sadarbības partneri, un arī turpmāk ir gatavi konstruktīvi iesaistīties nozarei svarīgo jautājumu risināšanā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content