Latvijas studentu apvienība

Studējošie apsprieda kopīgos izaicinājumus HEDF diskusijā par augstāko izglītību

12. augustā kinoteātrī “Kino Bize” norisinājās Eiropas demokrātijas hibrīdrežīma festivāla (HEDF) hiperlokālā pilot-diskusija “Kāpēc ir nepieciešama augstākā izglītība? Igaunijas, Latvijas un Somijas studentu pieredžu stāsti!”. 

HEDF ietvaros rīkotās pilot-diskusijas tēma galvenokārt bija saistīta ar studējošo interešu pārstāvniecību un izaicinājumiem, kas skar augstākās izglītības pieejamību, kvalitāti un turpmākās attīstības iespējas. Diskusijas laikā studējošo pārstāvji norādīja, ka augstākās izglītības nozīme ikkatra ikdienā ir saistāma ne vien ar zināšanu bāzes paplašināšanu, bet arī ar individuālās izaugsmes iespējām un studiju vides uzlabošanu kopumā. Kā viena no galvenajām atziņām no klausītāju vidus atklāj, ka “(..) augstākā izglītība ir arī sevis izzināšana, izglītošana, kultūra un vēlme mācīties, līdztekus patstāvīgumam.”

Piederība studējošo kopienai, savukārt, iezīmējās kā vienojošs elements, runājot par studējošo integrāciju pašmāju sabiedrībās. Sarežģījumi, kas skar studējošo, mainot ierasto vidi un uzsākot studijas augstākās izglītības iestādē, kalpo par katalizatoru labas un ne tik labas studiju pieredzes veidošanā, tieši tādēļ studējošo kopiena sniedz tādus ieguvumus kā atbalsta saņemšana un tīklošanās, uzsākot studiju gaitas.

Nenoliedzams kopsaucējs, runājot par augstākās izglītības nozīmi un pieredzes stāstiem, bija atziņa, ka lielākais ieguvums kopējas augstākās izglītības telpas veidošanā ir diskusijas turpināšana gan starp nozares pārstāvjiem, gan kaimiņvalstīm. Līdzīgu diskusiju formātā iespējams ne vien apzināt esošos un potenciāli gaidāmos izaicinājumus augstākajā izglītībā, bet arī mehānismus to iespējamai atrisināšanai.

Sakām lielu paldies panelistēm no Igaunijas – Katariina Järve (Tartu Universitāte, Igaunija), Trine Tamm (Tallinas Universitāte, Igaunija), panelistam no Somijas – Adel Rizvi (Metropolijas Lietišķo zinātņu universitāte, Somija), kā arī pārstāvjiem no Latvijas – Kristaps Opincāns (Latvijas Universitāte) un Simona Granta (Rīgas Tehniskā universitāte).Diskusiju vadīja Timeout metodes eksperte Laura Arikka. 

Pasākums tapa sadarbībā ar Somijas Nacionālā studentu apvienību lietišķo zinātņu universitātēs, Latvijas Studentu apvienību un Igauņu Nacionālo studentu federāciju, Miltton events, Timeout fondu.

Diskusija norisinājās Eiropas demokrātijas hibrīdrežīma festivāla 2024 ietvaros, kas ir viseiropisks sarunu festivāls, kurš norisināsies Tartu (Igaunijā) un citviet Eiropā.

Pasākuma ieraksts pieejams šeit: https://fb.watch/mpG5n_gEU-/ 

Vairāk informācija par diskusiju un HEDF pieejama šeit: https://democracyfestival.org/

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content