Latvijas studentu apvienība

Studējošie varēs apgūt militāro apmācību

Šodien, 29. janvārī, apstiprināti Ministru kabineta noteikumi “Studējošo speciālās militārās apmācības kārtība”, kas dod iespēju Latvijas augstskolās studējošajiem brīvprātīgi apgūt militārās zināšanas un iemaņas.

Militāro apmācību varēs apgūt studējošie, kas ir Latvijas pilsoņi un jau ir Zemessardzē vai kļūst par zemessargiem pirms kursa uzsākšanas. Apmācību īstenos Nacionālie bruņotie spēki, un tā notiks no studijām brīvajā laikā, tostarp brīvdienās un vasaras brīvlaikā. Par dalību apmācībās tiks izmaksāta kompensācija, ja iegūta augstākā izglītība vai profesionālā kvalifikācija, kuras studiju laikā uzsākta militārā apmācība.

Militārā apmācība tiks organizēta šādos secīgos posmos: kareivja pamatapmācība, jaunākā instruktora apmācība un Zemessardzes vada komandiera apmācība. Apmācību varēs uzsākt jebkurā kursā studējošais un turpināt, līdz apgūti visi apmācību posmi – proti, dalību militārajā apmācībā būs iespējams turpināt jau pēc augstākās izglītības iegūšanas. Ja militārajai apmācībai pieteiksies studējošie, kas kādu no apmācības posmiem būs jau apguvuši, dienot Zemessardzē, militāro apmācību varēs uzsākt ar nākamo posmu. Piemēram, tie studējošie, kuri Zemessardzē būs apguvuši militāro pamatapmācību, kursu varēs uzsākt ar jaunākā instruktora apmācību.

Kareivja pamatapmācība ilgs līdz desmit nedēļām, un tās laikā studējošie varēs apgūt dienestam Zemessardzē vajadzīgās pamatzināšanas un iemaņas, kā arī piedalīties Zemessardzes mācībās un dienesta pienākumu izpildē. Jaunākā instruktora apmācības ilgums būs 12 nedēļas, un šajā posmā būs iespēja apgūt nodaļas komandierim nepieciešamās zināšanas un prasmes, attīstīt pašiniciatīvu, līdera dotības, kā arī spēju ātri un precīzi pieņemt lēmumus. Pēc otrā apmācību posma varēs turpināt dienestu Zemessardzē kā instruktoram.

Studējošie, kuri vēlēsies kļūt par virsniekiem, sākot ar 2020. gadu Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā varēs apgūt Zemessardzes vada komandiera apmācību. Šī programma sniegs virsniekiem nepieciešamās zināšanas, piemēram, personāla vadībā, plānošanā un taktikā, un to veidos astoņu nedēļu studijas klātienē, ko papildinās tālmācība. Studentiem, kuri apgūs šo apmācības posmu, tiks piešķirta leitnanta dienesta pakāpe dienestam Zemessardzē. Lai kļūtu par virsnieku profesionālajā dienestā, būs jāapgūst tikai apmācībā neiekļautie vada komandiera kursa posmi.

Pieteikties militārajai apmācībai iespējams jebkurā Zemessardzes bataljonā. Uzzināt vairāk par pieteikšanos Zemessardzē var, zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru – 1811, rakstot uz e-pastu esizemessargs@mil.lv, kā arī apmeklējot Zemessardzes interneta vietni www.zs.mil.lv.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content