Latvijas studentu apvienība

Studējošo pārstāvniecībai nacionālā līmenī aprit ceturtdaļgadsimts

10. decembrī aprit 25 gadi kopš dibināta organizācija, kas pārstāv visu Latvijā studējošo intereses – Latvijas Studentu apvienība (LSA).

Viens no pirmajiem organizācijas mērķiem pēc tās dibināšanas 1994. gadā bija atcelt obligāto militāro dienestu studējošajiem. Ar laiku apvienība kļuvusi par pilnvērtīgu partneri augstākās izglītības politikas veidošanā un šobrīd iestājas par studējošo tiesību aizstāvību dažādos nacionāla un starptautiska mēroga jautājumos.

LSA šajā laikā cīnījusies gan par augstākās izglītības pieejamību, strādājot ar tādiem jautājumiem kā valsts finansēto studiju vietu skaita saglabāšana vai šobrīd notiekošās studentu kreditēšanas izmaiņas, gan arī kvalitāti, panākot, ka studējošie piedalās visās studiju kvalitātes novērtēšanas procedūrās.

Būtisks darbs ieguldīts arī studējošo balss stiprināšanā augstskolu iekšienē, panākot, ka likumā noteikta studējošo pārstāvniecība lēmējinstitūcijās 20% apmērā un veto tiesības, kā arī studējošo pašpārvaldēm piešķiramais finansējums no augstskolas budžeta. Tas ļauj nodrošināt, ka arī augstākās izglītības institūciju iekšienē studenti spēj darboties neatkarīgi, aizstāvot savas intereses un virzot pārmaiņas.

Apvienība turpina būt pilntiesīgs studējošo interešu pārstāvis augstākās izglītības politikā un cīnīties, lai katram, kurš vēlas un spēj studēt, būtu pieejama kvalitatīva izglītība. Aizsākts apjomīgs darbs pie augstākās izglītības pieejamības veicināšanas – šobrīd notiekošā valsts galvoto studiju un studējošā kredīta reforma, darbs pie stipendiju apmēra paaugstināšanas un citiem jautājumiem –, kura rezultātā augstākā izglītība kļūs pieejamāka lielākam skaitam Latvijas iedzīvotāju no dažādām sabiedrības grupām.

LSA 25. jubileja plašāk tiks atzīmēta februārī ar pasākumu ciklu, kura kulminācija būs LSA Gada balva 2019. Tajā svinīgā gaisotnē tiks pasniegtas balvas 14 nominācijās, izceļot būtiskākos notikumus augstākajā izglītībā šogad, kā arī īpaša balva par 25 gadu ieguldījumu studējošo interešu pārstāvniecībā.

Vizuālajā materiālā izmantotās ikonas veidojis Freepikwww.flaticon.com

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content