Latvijas studentu apvienība

Studenti aktuālo jautājumu risināšanā iesaista Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu

IMAG2765_BURST002_COVER6.septembrī Latvijas Studentu apvienība (LSA) tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, lai pārrunātu šī brīža studentiem svarīgos jautājumus.

Sarunu uzsākot, LSA prezidents Mikus Dubickis stāstīja, ka studentiem šobrīd aktuāli ir divi jautājumi. Aktuālākais ir augstākās izglītības finansējuma jautājums. „Ja mēs runājam par ilgtspējīgu augstāko izglītību un tās atzīšanu starptautiskā līmenī, tad tam vajadzētu sekot arī attiecīgai rīcībai.” norādīja M. Dubickis. Augstskolu likums paredz ikgadēju finansējuma pieaugumu studijām valsts dibinātās augstskolās ne mazāku par 0,25 % no IKP. Tas ne tikai netiek ievērots, bet arī finansējumu plāno samazināt, nemaz nerunājot par to, ka patlaban augstskolas par vienu budžeta studiju vietu saņem aptuveni tikai 83% no studiju vietas bāzes izmaksām.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka situācija ir komplicēta, tomēr risināma, atbalstot Studentu apvienības prezidenta pausto nostāju par nepieciešamību aktīvi strādāt pie izglītības kvalitātes un konkurētspējas nodrošināšanas, paredzot finansējumu, kas nodrošinātu studiju vietas bāzes izmaksu segšanu, kā arī kopumā palielināt finansējumu augstākajai izglītībai, kā tas ir noteikts Augstskolu likumā.

Tikšanās laikā LSA arī vērsa uzmanību, ka 2012.gada 25.septembrī Ministru Kabineta (MK) sēdē ministru prezidents V. Dombrovskis ir uzdevis Izglītības un zinātnesministrijai (IZM) veikt pasākums, lai nodrošinātu vismaz vienas Latvijas Republikas institūcijas iekļaušanu EQAR reģistrā, tomēr no IZM puses nav sekojusi rīcība šī jautājuma risināšanā. Līdz šim turpmākai studiju kvalitātes nodrošināšanai un nacionālās aģentūras izveidei nav paredzēts arī finansējums nākamā gada budžeta plānā.  Studenti arī pauda neizpratni par nevēlēšanos šādu aģentūru veidot, jo tā varētu nodrošināt savus pakalpojumus ne tikai Latvijā, bet arī piedāvāt ārvalstu augstskolām.

 „Izsakām lielu pateicību Saeimas priekšsēdētājas kundzei S. Āboltiņai par ieinteresētību un izpratni, iesaistoties studentiem un sabiedrībai aktuālu jautājumu risināšanā. Esmu pārliecināts, ka kopīgiem spēkiem panāksim situācijas risinājumu.” ar gandarījumu par tikšanās rezultātu saka M. Dubickis.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content