Latvijas studentu apvienība

Studenti, ir laiks rīkoties!

Šonedēļ Latvijas studenti ir strādājuši pie tā, lai netiktu samazināts esošo budžeta vietu skaits dramatiskā apjomā turpmāko 3 gadu laikā. Esam saņēmuši mutisku solījumu no Ministru prezidenta un Izglītības un zinātnes ministra, ka ar budžeta vietām viss ir kārtībā un nauda ir atrasta.

Vai arī jums rodas jautājums, kā var ATRAST vairākus miljonus?
Jau vairāku gadu garumā LSA diskusijās ar augstākās izglītības politikas veidotājiem ir izcēluši Augstskolu likuma normu, kas vēsta:

“Ministru kabinets, iesniedzot Saeimai gadskārtējo valsts budžeta projektu, tajā paredz ikgadēju finansējuma pieaugumu studijām valsts dibinātās augstskolās ne mazāku par 0,25 procentiem no iekšzemes kopprodukta, līdz valsts piešķirtais finansējums studijām valsts dibinātās augstskolās sasniedz vismaz divus procentus no iekšzemes kopprodukta.”

Vai tas tika darīts kopš likuma normas pieņemšanas mirkļa? Nē, jo neesot naudas līdzekļu, tomēr, kad studenti sadarbojas savā starpā un ir gatavi pastāvēt par savām tiesībām, nauda atrodas.

Vēlamies, lai valdība nostāda augstāko izglītību kā valsts prioritāti Latvijas ekonomikas un attīstības izrāvienam. Ir nepieciešamas pārmaiņas, kurām mēs, studenti, esam gatavi! Iestājamies par augstākās izglītības kvalitātes un pieejamības paaugstināšanu un attiecīgu valsts budžeta finansējumu tam.

Augstākā izglītība ilgstoši ir atstāta novārtā politiskās gribas dēļ. Ja arī Jums šķiet, ka ir pēdējais laiks atgriezt līdzekļus, kas augstākajai izglītībai tika atņemti ekonomiskās krīzes laikā, kā arī, ja šķiet, ka politiskajiem līderiem svarīgāki savu partiju reitingi, nevis reālu cilvēku nākotne, pievienojieties studentu gājienam par augstākās izglītības saglābšanu!

Pulcēšanās Latviešu strēlnieku laukumā 31. oktobra plkst. 8.00. Sīkāks pasākuma apraksts šeit.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content