Latvijas studentu apvienība

Studentiem Rīgas sabiedriskajā transportā pieejami braukšanas maksas atvieglojumi

Studentiem, kuri studē kādā no Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā reģistrētām augstākās izglītības iestādēm vai kuru dzīvesvieta ir deklarēta Rīgā, bet, kuri studē ārpus Rīgas reģistrētā augstākās izglītības iestādē, pienākas braukšanas maksas atvieglojumi Rīgas sabiedriskajā transportā – autobusos, tramvajos un trolejbusos.

Studentiem mēneša biļetes cena vienam maršrutam visām mēneša dienām ir 10 eiro, mēneša biļetes cena visiem tramvaju, trolejbusu un autobusu maršrutiem visām mēneša dienām ir 16 eiro, bet viena brauciena cena ir 30 eiro centi.

Lai students varētu iegādāties braukšanas biļetes, kam piemērotas atlaides, tam obligāti nepieciešams izgatavot personalizēto e-talonu.

Studentiem, kuri studijas augstākajās izglītības iestādēs uzsākuši šogad, ir divi veidi, kā pieteikties personalizētajam e-talonam – aizpildot anketu “Rīgas satiksmes” mājaslapā vai klātienē kādā no “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centriem.

Dodoties uz klientu apkalpošanas centru pieteikt personalizēto e-talonu vai to saņemt līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un kāds studenta statusa apliecinošs dokuments (derīga studenta apliecība, augstskolas izziņa, kurā norādīts, ka persona tajā studē, vai ar augstskolu noslēgts studiju līgums). Tad personalizētajā e-talonā tiek veikta atzīme, ka tā īpašniekam ir studenta statuss un pienākas braukšanas maksas atvieglojumi Rīgas sabiedriskajā transportā.

Lai izvairītos no tā, ka braukšanas maksas atvieglojumus iegūst jaunieši, kas patiesībā nestudē, studentiem, kuri studē par personīgajiem līdzekļiem, uzrādot studiju līgumu atlaides saņemšanai, jāuzrāda arī apliecinājums par veikto maksājumu par studijām.

Tikmēr vecāko kursu studentiem, kam jau ir personalizētais e-talons, katra semestra sākumā savs studenta statuss e-talonā ir jāatjauno, lai varētu saņemt braukšanas maksas atvieglojumus. Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Biznesa augstskolas “Turība” un Banku augstskolas studenti var iesniegt individuālu elektronisko pieteikumu braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai, izmantojot augstskolas informācijas sistēmu. Autentificējoties un autorizējoties savas augstākās izglītības iestādes informācijas sistēmā, students aizpilda pieteikumu un pēc tam statusa apstiprināšanai savu personalizēto e-talonu ievieto kādā no e-talonu automātiem. Pārējo augstskolu studenti pagarināt atlaidi var doties uz kādu no “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centriem.

Braukšanas maksas atvieglojumi Rīgas sabiedriskajā transportā pieejami gan pilna laika, gan nepilna laika studējošajiem.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content