Latvijas studentu apvienība

Studentu līderi diskutē ar augstākās izglītības pārstāvjiem

Latvijas Studentu apvienības (LSA) ikgadējais projekts “Studentu Līderu Forums”, kas šogad notika no 11. līdz 14 augustam Drabešu internātpamatskolā, kopā pulcēja vairāk kā 50 Latvijas augstākās izglītības iestāžu aktīvākos studējošo pašpārvalžu pārstāvjus. Pasākums tika rīkots ar mērķi stiprināt studentu kustību, izglītoties un rast risinājumus aktuālajām problēmām augstākās izglītības finansējumā.

Ievads forumam notika jau 4. augustā, kad Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā norisinājās pre-pasākums, kura laikā dalībniekiem notika pirmā satikšanās vienam ar otru. Ievadpasākums tika veidots ar mērķi, sagatavot dalībniekus pašam forumam, iepazīstinot viņus ar augstākās izglītības finansēšanas sistēmu Latvijā, kritērijiem, pēc kuriem tiek sadalītas budžeta vietas Latvijas augstākās izglītības iestādes, kā arī ar Augstskolu likuma 78. pantu, kas nosaka valsts finansējumu valsts dibinātajām augstskolām. Pre-pasākumā­ kā lektori uzstājās politiķis, partijas “Latvijas Attīstībai” priekšsēdētājs Juris Pūce, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis Reinis Lasmanis un bijusī LSA Valdes locekle Inguna Zariņa.

Šogad paša Studentu Līderu foruma mērķis bija atraisīt un atklāt studentos gan līderu šķautnes, gan veicināt viņos spēju strādāt komandā, mācot analizēt un rīkoties drosmīgi, kā arī radot viņos sapratni un viedokļu veidošanos par notiekošo augstākās izglītības politikā, piedāvājot dažādu politisko pārstāvju lekcijas un diskusijas, kurās dalībniekiem tika dota iespēja uzdot savus jautājumus.

Kā galvenais šī foruma notikums bija paneļdiskusija par augstākās izglītības finansējumu, kurā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis, Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns un Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra. Papildus tam, studentiem bija iespēja dzirdēt interesantas un iedvesmojošas lekcijas gan no Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara, bijušā Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera, SIA “Arčers” Valdes locekles Maijas Baltgalves, gan arī no vairākiem militārajiem pārstāvjiem, kuri dalībniekiem sniedza jaunus ieskatus par to, kas ir atbildība un disciplīna. Tāpat dalībniekiem bija iespēja tikties un uzklausīt LSA vecbiedru stāstus par studentu pārstāvniecības vēsturi.

Bez lekciju klausīšanās, pašiem foruma dalībniekiem arī bija jāsniedz praktisks ieguldījums, tāpēc pēdējās divās dienās viņiem tika uzdots strādāt pie dažādām aktuālajām problēmām, kas skar augstāko izglītību un studentu pārstāvniecību. Darba grupu rezultātā tika izveidotas LSA nostājās par efektīvu valsts līdzekļu izlietojumu Latvijas augstākās izglītības sistēmā un augstākās izglītības kvalitātes celšanu. Foruma laikā izveidotās nostājās plānots virzīts tālāk apstiprināšanai uz nākamajām LSA Domes sēdēm.

Par atbalstu “Studentu Līderu Foruma 2016” organizēšanā Latvijas Studentu apvienības saka paldies Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, SEB bankai, Baldones Waterjump, MyFitness, dizaina papīrlietas Manilla, Coca-Cola Latvija, POLIGONS #1, Gutta, Orkla Foods Latvija, Ģertrūdes ielas teātris, Red Bull, Rozes Bode, Valmiermuižas alusdarītava un saimniecība “Kunturi”.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content