Latvijas studentu apvienība

Studentu līderu forums ’17 vērsīs uzmanību uz izglītības kvalitāti

Viens no gaidītākajiem gada pasākumiem studentijā – Studentu līderu forums (SLF) – jau 16. reizi pulcēs aktīvākos un zinošākos pašpārvalžu vadītājus, biedrus un aktīvistus. Šogad forums norisināsies no 11. līdz 13. augustam. Tā fokuss šogad tiks vērsts uz augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanu dažādos līmeņos – no studējošo aptaujām un iekšējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmām līdz akreditācijām.

Lai gan LSA jācīnās arī par augstākās izglītības pieejamību un vienādām iespējām katram studentam, tomēr izglītības kvalitāte ir vismaz tikpat būtiska. Arī SLF organizatoru komanda tā domā, un galvenā organizatore Indra Pētersone par izvēlēto tematu saka šādi:”Tēma, kam veltīts forums, ir augstākās izglītības kvalitāte. Kopā ar organizatoru komandu nonācām pie secinājuma, ka jebkurš jautājums augstākajā izglītībā atduras pret kvalitāti. Jebkuras lielākas vai mazākas problēmas atrisināšana var veicināt Latvijas augstākās izglītības attīstību, tādēļ organizatori cer, ka forums sniegs ieguldījumu augstākās izglītības nākotnē.”

Lai dalībnieki spētu pilnvērtīgāk attīstīt līderi sevī, foruma programma ir iedalīta trīs daļās. Pirmajā dienā dalībniekiem tiks dota iespēja kļūt par cilvēku līderiem, otrā diena un trešās dienas sākums būs veltīts ideju līderiem, bet trešās dienas otrā puse – darbu līderiem. Protams, tas nenozīmē, ka darbs būs tikai pusi trešās dienas, jādarbojas būs visu laiku. Neiztrūkstoša foruma daļa būs panedļdiskusija ar augstākās izglītības “lielajiem spēlētājiem”, kurā studenti varēs gan uzzināt šobrīd aktuālo augstākās izglītības kvalitātes jomā, gan uzdot sev svarīgos jautājumus. Šoreiz tās dalībnieki būs Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele, kā arī Banku Augstskolas lektore, kas disusijā pārstāvēs Akadēmiskās informācijas centru, Tatjana Volkova.

Forums nevar notikt arī bez tradicionālā vecbiedru vakara, kurā piedalīsies LSA dibinātāji Ēriks Blumbergs un Jurģis Poriņš. Un vēl – organizatori sola, ka šogad foruma norises vieta būs pavisam netradicionāla!

Vairāk par forumu un tā organizatoriem uzzini  SLF mājaslapā.

Did you like this article? Share it with your friends!

One Comment

  • Augstākās izglītības kvalitātes centrs (AIKC)

    Studentiem, arodbiedrībām un profesionālajām organizācijām aktīvi jāiesaistās augstākās izglītības kvalitātes pilnveidošanā, izmantojot akreditācijas sistēmu, bet ne tikai. Akreditācijai nepieciešamās augstskolu un to studiju virzienu un programmu vērtēšanā galveno uzmanību jāpievērš kvalitātes uzlabošanai, nevis kontrolei. Ekspertiem vērtēšanā jābūt, pirmkārt, partneriem, kolēģiem, konsultantiem. Esošā akreditācijas sistēma ir pārāk birokratizēta, vērsta uz atskaitīšanos, nevis attīstību. Normatīvie akti jāveido vienkāršāki, vairāk uzticoties ekspertiem un augstskolām. Cerams, ka LSA izdosies uzlabot augstāko izglītību un tas vērtēšanu.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content