Latvijas studentu apvienība

Studentus aicina iepazīt Boloņas procesu!

Latvijas Studentu apvienība (LSA) 16. aprīlī organizē semināru par Boloņas procesu ar mērķi iepazīstināt studentus ar vienotas Eiropas augstākās izglītības telpas konceptu, idejām un attīstības tendencēm. Pieteikties semināram līdz 11. aprīlim tiek aicināti studenti, kuri ir gatavi iesaistīties augstākās izglītības jautājumu risināšanā.

Boloņas process ir visaptverošākā izglītības kustība pasaulē, kuras mērķis ir izveidot vienotu augstākās izglītības telpu, nodrošinot vienlīdz kvalitatīvu izglītību, vienlīdzīgas mobilitātes, izglītības atzīšanas, sociālās iespējas visiem Boloņas procesa dalībvalstīs studējošajiem, tādēļ ir svarīgi zināt par savām iespējām un izmantot tās.

Semināra laikā studenti varēs iepazīt Boloņas procesa ideju, praktisko pielietojumu un to, ko no Boloņas procesa var iegūt ikviens students, kā arī ar to, kas gada laikā paveikts gan pie mums, Latvijā, gan citur Eiropā. Boloņas procesa eksperti iepazīstinās ar gan ar teorētisku informāciju un jaunākajiem faktiem, gan semināra otrajā daļā būs iespēja teorētiskās prasmes pielietot interaktīvos uzdevumos.

Savās zināšanās dalīsies projekta „Boloņas procesa nacionālie eksperti 2011 – 2013” eksperti – ilggadējas Latvijas augstākās izglītības nozares autoritātes un studentiem draudzīgi profesionāļi:

  • Andrejs RAUHVARGERS – Latvijas Rektoru Padomes ģenerālsekretārs, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesors;
  • Uldis SUKOVSKIS – Rīgas Tehniskās universitātes mācību prorektors, profesors;
  • Baiba RAMIŅA – Akadēmiskās informācijas centra direktore;
  • Asnāte KAŽOKA – Eiropas Studentu apvienības (ESU) kvalitātes novērtēšanas ekspertu loka vadītāja.

Par projekta „Boloņas procesa nacionālie eksperti, Latvija, 2011-2013” īstenošanu un aktualitātēm stāstīs projekta koordinatore – VIAA ES Mūžizglītības programmas departamenta Erasmus nodaļas vadītāja vietniece Antra Meņģele.

Seminārs norisināsies Rīgas Biznesa skolā (Skolas iela 11) un uz to ir aicināti studējošo pašpārvalžu pārstāvji, interesenti un ikviens, kuru interesē paplašināt redzes loku par augstākās izglītības procesiem. Īpaši šis seminārs būs noderīgs augstskolu un fakultāšu studējošo pašpārvalžu akadēmisko virzienu pārstāvjiem, studentu pārstāvjiem augstskolu institūcijās – Senātā, Domē un citās. Pieteikties semināram iespējams līdz 11. aprīlim, aizpildot elektronisko pieteikuma formu.

Ar semināra programmu iespējams iepazīties ŠEIT.

Semināru organizē Latvijas Studentu apvienība ar Eiropas Komisijas atbalstu projekta „Boloņas procesa nacionālie eksperti 2011 – 2013” ietvaros.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar projekta vadītāju Asnati Kažoku (asnate.kazoka@lsa.lv, +371 28390483).

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content