Latvijas studentu apvienība

TEDxRiga atklāj Stāstu medību sezonu

Ikgadējā tehnoloģiju, izklaides un dizaina prezentāciju foruma TEDxRiga rīkotāju komanda organizē konkursu Stāstu medības, lai atrastu labāko stāstu, kurā dalīties ar 2013. gada TEDxRiga konferences skatītājiem.

Konkursā Stāstu medības ikviens var pieteikt savu stāstu, kas spēj mainīt dzīvi, iedvesmot jauniem sasniegumiem, remdēt zināšanu slāpes, atklāt citiem kādu vērtīgu pieredzi vai vienkārši dot iemeslu aizdomāties. Stāsta ideja var būt lokāla vai globāla, vienkārša vai sarežģīta, nopietna vai jautra. Galvenais nosacījums – stāstam jābūt tādam, kurā būtu vērts dalīties. Stāstu var pieteikt arī cita cilvēka vārdā, kam, Jūsuprāt, ir stāsts, kurā dalīties.

Lai piedalītos konkursā, stāsti video formātā (nepārsniedzot 3 minūtes un 300MB) jāiesniedz TEDxRiga informatīvā partnera, laikraksta Diena, interneta mājas lapā, sadaļā TEDxRiga laika posmā līdz 5.martam.

Konkursa uzvarētājs gūs iespēju pievienoties Latvijas vadošajiem zinātniekiem, māksliniekiem un uzņēmējiem, uzstājoties ar savu stāstu uz TEDxRiga skatuves.

Galvenās balvas ieguvēju noteiks konkursa žūrija, kuras sastāvā ir pārstāvji no TEDxRiga komandas, Nordea bankas, Lattelecom, Rīgas Ekonomikas augstskolas un ASV vēstniecības Latvijā. Savukārt portāla diena.lv apmeklētājiem būs iespēja balsot par visiem iesūtītajiem stāstiem, noskaidrojot trīs populārāko stāstu autorus, kuri varēs klātienē vērot TEDxRiga 2013. gada konferenci. Sīkāka informācija par konkursa noteikumiem un vērtēšanas kritērijiem atrodama www.diena.lv/tedxriga un www.tedxriga.com.

TEDxRiga galvenie atbalstītāji Nordea banka un Lattelecom, atbalstītāji Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā, Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā, informatīvie atbalstītāji Diena, Lietišķā Diena, Dienas Bizness.

TED ir starptautiska bezpeļņas organizācija ar devīzi Idejas, ar kurām vērts dalīties. Organizācijas pamatmērķis ir iepazīstināt plašāku publiku ar dažādu jomu speciālistu radītām ģeniālām idejām cilvēces attīstībai un dzīves kvalitātes un apkārtējās vides uzlabošanai.

Globālās TED konferences, kurās pasaules izcilākie cilvēki ne vairāk kā 18 minūšu ilgās prezentācijās iepazīstina skatītājus ar savām idejām un sasniegumiem, norisinās divas reizes gadā – vienu reizi Edinburgā, Skotijā, un vienu reizi kādā no Ziemeļamerikas pilsētām. Šo prezentāciju videoieraksti pēc tam ir vērojami organizācijas interneta mājas lapā www.TED.com, kā arī video portālā www.youtube.com, populārākajos sociālajos tīklos, blogos un citās interneta vietnēs, kur tās noskatās miljoniem interesentu.

Savukārt TEDx konferences savās pilsētās reizi gadā saskaņā ar TED izsniegto licenci rīko lielākie šīs organizācijas aktīvisti no visas pasaules. Tā ir iespēja ne vien popularizēt TED idejas dažādās pasaules malās, bet arī iesaistīt krietni plašāku runātāju un klausītāju loku savstarpējā komunikācijā, pasauli mainošu ideju veicināšanā un šo ideju pārvēršanā reālos darbos.

TEDxRiga jeb neatkarīgi organizētā TED konference Rīgā pirmoreiz tika rīkota 2012. gada jūnijā, gūstot milzu atsaucību – portālā „Youtube” publicētie lektoru video kopumā skatīti jau vairāk nekā 50 000 reižu. Paralēli Rīgas konferencei pērnā gada jūnijā norisinājās vēl 79 dažādi TEDxpasākumi 30 pasaules valstīs. Katru mēnesi TEDx starptautiskais redaktors iesaka trīs labākos pasākumus, kurus vērts noskatīties, un jūnijā starp tiem ierindojās arī TEDxRiga konference.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content