Latvijas studentu apvienība

Tiek atzīmēta Vispasaules NVO diena

Šodien, 27. februārī, tiek atzīmēta Vispasaules Nevalstisko organizāciju (NVO) diena, kuras mērķis ir  uzsvērt šo organizāciju darbības pozitīvo ietekmi uz ikkatru sabiedrības pārstāvi.Šī diena ir veltīta visām pasaules nevalstiskajām, pilsoniskās sabiedrības organizācijām, lai izceltu to nopelnus sabiedrības labā.

Vispasaules NVO diena ir starptautisks simbols, kas atspoguļo pasaules NVO vērtības, centienus un rezultātus, kas vērsti uz brīvības, sabiedrības balss, rūpēm par cilvēku drošību, rūpēm par izpostītām valstīm, rūpēm par dabu, rūpēm par cilvēces mantojumu, rūpēm par cilvēces nākotni un tās vērtībām atzīšanu.

Vispasaules NVO diena

Aizvadītā gada jūnijā Latvijas Studentu apvienības prezidenta Maira Belova un Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinksis parakstīja Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu, kura mērķis ir sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbu, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos.

Organizācijām, kas ir parakstījušas memorandu, veidojas ciešāka sadarbība ar Ministru kabinetu. Šīs organizācijas, kā sadarbības partneri, tiek aicinātas iesaistīties valsts pārvaldes dokumentu apspriešanā. Tāpat memorandu parakstījušajām organizācijām ir ērtāk saņemt informāciju par līdzdalības iespējām.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content