Latvijas studentu apvienība

Turpinās reģistrācija dalībai Nākotnes Studiju forumā

Jau nākamajā piektdienā, 8. martā, norisināsies trešais Latvijas Studentu apvienības organizētais Nākotnes Studiju forums. Šogad forumā tiks aplūkoti aspekti, kas jāņem vērā katram akadēmiskajā darbībā iesaistītajam, lai rītdienas vide augstskolās un to akadēmiskā sabiedrība būtu gatava nākotnes izaicinājumiem.

Atgādinām, ka joprojām iespējams reģistrēties foruma apmeklēšanai klātienē!

Forumu atklās tā organizatoru – Latvijas Studentu apvienības, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības un Rīgas Tehniskās universitātes – pārstāvju uzrunas.

Rosa Rentona, Vorčesteras Universitātes prorektora vietnieka (Ross Renton, University of Worcester, UK) vieslekcija “Tehnoloģiju un nākotnes augstākās izglītības mijiedarbība”. Rentona ikdienas darbs iekļauj rūpes par studiju pieredzes uzlabošanu, un viņš uzstājies dažādos pasākumos, tostarp TEDxMalven, kur runāja par studentu gaidām no nākotnes universitātes.

Tam sekos četras debates par dažādiem nākotnes akadēmisko vidi ietekmējošiem aspektiem. Pirmās divas debates, kas notiks paralēli, pārspriedīs ar mācīšanu un mācīšanos, kā arī zināšanu pārnesi saistītas jomas.

Debatēs “Mācīšana un mācīšanās” tiks diskutēts par apgalvojumu “lai sasniegtu panākumus, studējošā personīgā iniciatīva ir svarīgāka par pasniegšanas kvalitāti”. Tajās Nora Jansone-Ratinika, Alla Anohina-Naumeca un Inguna Blese mēģinās noskaidrot, kurai pusei jāuzņemas lielāka atbildība par augstu studiju rezultātu sasniegšanu. Debates moderēs Arkādijs Zvaigzne.

Debatēs “Zināšanu pārnese” tiks diskutēts par apgalvojumu “augstskolas akadēmiskajam personālam jāuzņemas iniciatīva un galvenā loma zināšanu pārneses vadīšanā”. Dalībnieki Mārtiņs Borodušķis un Dainis Jakovels pārspriedīs zināšanu apmaiņu starp augstskolām un industriju, un to, kuram jāuzņemas iniciatīva šajā procesā. Moderatore – Laura Bužinska.

Otrās divas paralēli notiekošās debates skars ar zināšanu jaunradi un to integrāciju saistītos jautājumus.

Debatēs “Zināšanu jaunrade” tiks diskutēts par apgalvojumu “valsts zinātnes finansējums jāsadala, balstoties uz līdzšinējiem rezultātiem”. Debašu dalībnieki būs Andris Freimanis, Guntars Kitenbergs un Inga Šīrante. Viņu uzdevums būs noskaidrot, vai finansējuma modelis, kas balstās tikai uz iepriekš sasniegtajiem rezultātiem, ir vienlīdz efektīvs visās studiju nozarēs, un vai tas neradītu vienas nozares pētījumu pārsvaru. Debates moderēs Tālivaldis Kronbergs.

Debatēs “Zināšanu integrācija” tiks diskutēts par apgalvojumu “starpdisciplinaritāte un multidisciplinaritāte ir uzspiestas tendences”. Tajās Kitija Bite, Andris Šternbergs un Kristaps Jaudzems mēģinās noskaidrot, diskutēs par starpdisciplināru pētījumu nepieciešamību un to, vai tie tiešām palīdz kvalitatīvāk un efektīvāk pētīt sarežģītas problēmas. Debates moderēs Ansis Pētersons.

Visbeidzot, foruma noslēgumā būs iespēja noklausīties visu tā gaitā notikušo diskusiju apkopojumu.

Šogad forums tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Rektoru padomi, Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Jauno zinātnieku apvienību. Nākotnes Studiju foruma galvenais sadarbības partneris ─ British Council pārstāvniecība Latvijā (British Council Latvia). Foruma informatīvais partneris – vadošais ziņu portāls Latvijā Delfi.lv.

Aicinām iepazīties ar plašāku forumā plānoto diskusiju aprakstu!

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content