Latvijas studentu apvienība

Uz LSA pārstāvja vietu AIP kandidēs A. Zvaigzne

Nākamajā Latvijas Student apvienības (LSA) Domes sēdē, kas norisināsies 22. oktobrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē, notiks LSA pārstāvja Augstākajā izglītības padomē (AIP) vēlēšanas. Uz šo amatu pietecies viens kandidāts – Arkādijs Zvaigzne, kurš pašlaik ir arī LSA Akadēmiskā virziena vadītājs.

Kandidāta galvenā motivācija darboties AIP ir, kopā ar LSA Valdi, Domi un augstāko izglītības iestāžu studentu pašpārvaldēm, turpināt strādāt pie studējošo interešu pārstāvēšanas un tiem jautājumiem pie kuriem šobrīd tiek strādāt, novedot tos līdz galam.

Līdz šim kandidāts ir darbojies Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldē, kur bijis Ārlietu virziena vadītājs. Tāpat A. Zvaigzne vairākkārt ir piedalījies dažādu augstskolu ārējās kvalitātes novērtēšanā gan kā novērotājs, gan eksperts.

Ar plašāku kandidāta motivācijas vēstuli un CV var iepazīties ŠEIT.

Augstākās izglītības padome ir Latvijas Republikas patstāvīga institūcija, kas izstrādā augstākās izglītības valsts stratēģiju, īsteno augstskolu, valsts institūciju un sabiedrības sadarbību augstākās izglītības attīstīšanā, pārrauga augstākās izglītības kvalitāti, nodrošina kvalitatīvu lēmumu par augstāko izglītību pieņemšanu. AIP sastāvu apstiprina Saeima. AIP locekļu pilnvaru laiks ir 4 gadi, bet LSA pārstāvja pilnvaru laiks ir 2 gadi. Līdz šim LSA pārstāvis AIP bija pašreizējā LSA Prezidente Maira Belova, kuras AIP pilnvaru termiņš beigsies šī gada 21. decembrī.

Pie pēdējo četru gadu nozīmīgākajiem AIP darbiem ir minama Latvijas Augstākās izglītības un augstskolu attīstības nacionālā koncepcijas 2013.-2020.gadam izstrāde, īstenotais ESF projekts „Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai”, kā arī ir organizētas vairākas konferences par augstākās izglītības sabiedrībai nozīmīgām tēmām.

22. oktobra LSA Domes sēde sāksies plkst. 14.30. Uz sēdi ir aicināts ikviens interesents. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar kandidātu, izteikt viedokli, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus. Sēdes video tiešraide tiks nodrošināta arī internetā, kuras saite tiks publicēta LSA sociālo tīklu kontos sēdes dienā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content