Latvijas studentu apvienība

Vasaras nogalē aizvadīts divdesmitais Studentu līderu forums

Foto: Oskars Valtenbergs

No 19. līdz 22. augustam Vecauces pilī jau 20. reizi norisinājās Studentu līderu forums, pulcējot ap 50 dalībnieku no 12 Latvijas augstākās izglītības iestādēm, lai pilnveidotu un attīstītu savas zināšanas un prasmes iesaistei studējošo interešu pārstāvniecībā un augstākās izglītības politikā.

Kā ierasts, viens no foruma stūrakmeņiem bija diskusija ar augstākās izglītības politikas veidotājiem, kurā diskusijas dalībnieki pārrunāja aktualitātes par augstākās izglītības finansēšanu, atbalsta mehānismiem studentiem, iekļaujošu augstāko izglītību, augstskolu pārvaldības reformas ieviešanu, kā arī augstākās izglītības starptautisko dimensiju. Diskusijā piedalījās Izglītības un zinātnes ministres padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Ozols (JKP), 13. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāts Jānis Vucāns (ZZS), Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks (NA) un 13. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sekretāre Evija Papule.

Viena no centrālajām SLF’21 norisēm bija, konferencē par Eiropas nākotni iekļautā, Swedbank līderu laboratorija, kurā dalībnieku komandas ar mentoru atbalstu 24 stundu laikā radīja risinājumus problēmām, kas pastāv Latvijas augstākās izglītības vidē. Kā labāko žūrija atzina komandu “Set Your Mind RIGHT”, kas piedāvā izveidot centralizētu augstākās izglītības mācībspēku pašizaugsmes centru, lai izglītotu pasniedzējus, to pedagoģiskās prasmes un ilgtermiņā uzlabotu augstākās izglītības kvalitāti.

SLF’21 neiztika arī bez iepriekšējā gadā aizsāktās studējošo pašpārvalžu un LSA simulācijas, kurā dalībniekiem bija iespēja izdzīvot LSA darbības procesus. Programmā atgriezās arī privilēģiju pastaiga, kura studentiem ļāva saskatīt nevienlīdzības sekas katra dzīvē. Un, protams, forums nevarēja notikt arī bez daudzajām lekcijām un meistarklasēm no dažādu jomu profesionāļiem. To starpā – FranklinCovey Latvia vadītāja Undija Ancēna, Saeimas deputāte Inese Voika un biedrības “Windhackers” vadītājs Kārlis Skuja.

Foto: Oskars Valtenbergs

Foruma organizatori cer, ka visi dalībnieki, smēlušies jaunas zināšanas, kāps jaunos augstumos gan savās pašpārvaldēs, gan nākamajos izaicinājumos!

Studentu līderu forums 2021 nebūtu iespējams bez projekta vadītājas Justīnes Širinas (VeA) un viņas komandas – Annas Margretas Vērdiņas (LiepU), Anželikas Zorovas (RSU), Sanda Homenko (LNAA), Annas Zaras (LNAA), Martas Kaķes (RSU), Annas Paulas Veidemanes (LKA), Elzas Strazdiņas (LKA), Simonas Grantas (RTU), Agneses Vasiļjevas (LLU), Līgas Puzules (RTU) un Mārtiņa Arāja (RTU).

Foto: Oskars Valtenbergs

Foruma atskatu fotogrāfijās meklē te. Par skaistiem kadriem pateicamies Oskaram Valtenbergam, Izabellai Rumkovskai un Annai Zarai.

Studentu līderu forums 2021 tapa sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Izglītības un zinātnes ministriju. Foruma patroni – Swedbank, Latvijas Lauksaimniecības universitāte,  LLU mācību un pētījumu saimniecībā “Vecauce” un Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija. Forumu atbalsta Ahmad Tea, Alpro, Ausmeņa kebabs, Balticovo, BASAFUL, Big Bad Bagels, Brain Games, Burka, Caps!, Cannelle Bakery, Durbes veltes, FranklinCovey Latvia, Gigants, G. Miežis Ārsts, Karameļu darbnīca, Latvijas Piens, Hanzas maiznīca, Jelgavas tipogrāfija, Jūgendstila muzejs, Mansards, MILZU!, Modes muzejs, Muffins and More, Red Bull, River Cruises, Silmachy, Skrīveru Saldumi, Ropejumping.lv, Tīklu parks, Užavas alus, Ventspils ūdens piedzīvojumu parks, Z/S Kotiņi, Z/S Krišjāņi.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content