Latvijas studentu apvienība

Veiksmīgi noritējusi LSA un Izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes tikšanās

Informē par kampaņu pret skolēnu neveselīgo dzīvesveidu

Otrdien, 15.aprīlī, Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) notika Latvijas Studentu apvienības (LSA) tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti. Tajā tika apspriesti LSA un IZM plāni 2014.gadam un aktuālie projekti. 

Tikšanās laikā puses pārrunāja redzējumu par valsts apmaksātu izglītību, ministrijas un LSA paredzētās aktivitātes Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības padomē, Boloņas procesa uzraudzību no IZM, kā arī iespēju Studentu tiesību hartu ieviest kā valdības rekomendējošo dokumentu. Tāpat LSA norādīja, ka nepieciešams palielināt budžeta stipendiju saņēmēju skaitu, kurš šobrīd sastāda tikai 3,5% no visiem studējošajiem.

Tika panākta arī vienošanās par sadarbību LSA plānotajā Eiropas Studentu konventa uzņemšanā. Studējošo pārstāvji izteica vēlmi šo pasākumu iekļaut oficiālajā Latvijas prezidentūras ES padomē programmā.

Atbildot uz jautājumiem par valsts apmaksātu izglītību, ministre uzsvēra šādu finansēšanas modeli – pilnībā valsts budžeta finansētas studijas valsts augtskolās ar ierobežotu, koncentrētu studiju vietu skaitu, sākotnēji uzsākot doktora, vēlāk maģistra un visbeidzot pamatstudiju finansēšanu pilnībā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content