Latvijas studentu apvienība

Veiksmīgi notikusi Ziemeļvalstu studentu apvienību tikšanās Latvijā

No 17. līdz 19 novembrim, Latvijas Studentu apvienība (LSA) uzņēma Ziemeļvalstu studentu apvienību jeb Nordic Organisational Meeting (NOM) tikšanos Latvijā, lai diskutētu  par iepriekšējās izglītības atzīšanu. Dalībnieki diskutēja par problēmām un risinājumiem gan  formālās, gan neformālās izglītības atzīšanas procesā.

Pārrunājot Eiropas situāciju iepriekšējās izglītības atzīšanā, NOM dalībniekiem bija iespēja uzklausīt Boloņas procesa ieviešanas darba grupā esoši prof. Andreju Rauhvageru, kā arī ar Akadēmiskā informācijas centra vadītāju Baibu Ramiņu. Šis jautājums īpaši aktuāls ir arī ministru konferences Erevānā kontekstā. Tikšanās laikā tika strādāts arī pie iepriekšējas izglītības atzīšanas procesa izpratnes institucionālā līmenī un diskutēts par to, kā šis process ir maināms un uzlabojams. Vizītes noslēgumā  notika diskusija par izglītības kvalitātes monitoringa procesiem, kas ir īpaši nozīmīga iepriekšējās izglītības atzīšanā.

Iekšējo jautājumu apspriedē NOM dalībnieki lēma par nepieciešamību vairāk koncentrēties tieši uz reģionam nozīmīgiem augtākās izglītības jautājumiem. Tāpat studentu apvienības pauda atbalstu Norvēģijas studentu apvienībai cīņai pret augtākās izglītības maksas ieviešanu studentiem no valstīm, kuras nav Eirops savienībā (ES) un Eiropas Ekanomikas zonā (EEZ). Šis jautājums Norvēģijā aktualizēts nesen, valdībai paziņojot, ka tā vēlas samazināt augstākās izglītības budžetu. Norvēģu studenti šādu iniciatīvu neatbalsta, arī klātesošās apvienības vienbalsīgi atbalsta Norvēģijas studentu apvienībuas notāju.

NOM  pirmo reizi notika Aarhus pilsētā Dānijā 1946. gadā un kopš tā laika šādas tikšanās notiek divas reizes gadā, lai studenti no NOM dalībvalstīm varētu apspriest kopīgas problēmas augstākās izglītības jomā un diskutēt par iespējamajiem risinājumiem. Baltijas valstu nacionālās studentu apvienības par NOM dalībniekiem kļuva tikai 2006. gadā. Šogad NOM tikšanās Latvijā notika pirmo reizi, tajā piedalījās 23 dalībnieki no astoņām Ziemeļeiropas un Baltijas valstīm – Latvijs, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Islandes.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content